Certifikácia nehnuteľností

Pre niekoho je pojem energetický certifikát úplnou neznámou. Ide o doklad, ktorý budete potrebovať či už ku kolaudácii novostavby alebo renovácii staršej nehnuteľnosti.

Kolaudácia novostavby

Podľa novej legislatívy, novostavby, ktoré čaká kolaudácia musia ku kolaudácii doložiť energetický certifikát, ktorý zohľadňuje maximálnu energetickú triedu nehnuteľnosti vo výške A0. Na dosiahnutie takto nízkej úspornej energetickej triedy budú potrebné technológie už pri samotnej stavbe nehnuteľnosti. Vykurovanie nehnuteľnosti, ohrev teplej vody či energeticky náročné aktivity v domácnosti musia byť naplánované s čo najnižšou spotrebou. Vhodné sú v dnešnej dobe tepelné čerpadlo či vzduchotechnika. Myslieť musíte takisto na zateplenie, izoláciu strechy či kvalitné okná, ktoré neprepúšťajú cez izoláciu.

nehnuteľnosť

Preto buďte už pri samotnej stavbe nehnuteľnosti ostražitý a snažte sa svoje spotrebu energie znížiť na minimum. Energetický certifikát je častokrát podmienkou pri rekonštrukcii staršej nehnuteľnosti. Určite ste už počuli o obnove staršej nehnuteľnosti, kedy vám štát preplatí určitú časť nákladov na rekonštrukciu. Podmienkou je však zníženie spotreby energie na chod vašej domácnosti.

energetický certifikát

V takomto prípade takisto budete potrebovať energetický certifikát. Vďaka energetickému certifikátu môžete staršiu nehnuteľnosť prerobiť na energeticky úspornú domácnosť s modernými technológiami. Ako môžete získať energetický certifikát? Certifikaciabudovy.sk vám ponúka možnosť vyhotovenia energetického certifikátu na mieru práve pre vašu nehnuteľnosť či budovu. Odborníci z certifikaciabudovy.sk vďaka moderným termo kamerám dokážu merať spotrebu energie vo vašej domácnosti spotrebovanú na vykurovanie či ohrev teplej vody. Následne nehnuteľnosť zaradia do energetickej triedy. Energetický certifikát domu A1 alebo energetický certifikát A0 môžete mať dnes už aj vy.