Sociálne siete

Máte mobilný telefón, v ktorom máte nainštalované rôzne aplikácie? Najčastejšie používanou aplikáciou je práve známa sociálna sieť. Na sociálnej sieti je zaregistrovaný takmer každý jeden človek. Nájde sa aj zopár jedincov, ktorí nie sú zaregistrovaní na sociálnej sieti, ale to je výnimočná situácia. Ak o niekom zistíme, že nie je na sociálnej sieti zaregistrovaný, dívame sa nanňho úplne inými očami. Je registrácia na sociálnych sieťach taká potrebná? Prečo sme si tak zvykli, že sociálnu sieť musíme používať každý deň? Čo nás núti, aby sme na nej boli vôbec registrovaní? Je to dosť veľká dilema, ktorá sa týka množstva obyvateľstva. Žijeme akokeby dva životy. Jeden reálny, skutočný, ktorý prežívame a potom ten druhý virtuálny na sociálnej sieti.

sociálna sieť

Na sociálnej sieti môžeme byť kým chceme. Nie sú tam pravidlá a mnohí si vymýšľajú aj rôzne identity alebo falošné profily. Ani neviete, kto sa vlastne ukrýva na druhej strane. Avšak svojich rodinných príslušníkov si určite poznáte. Sociálne siete nám predstavujú určitú jednoduchú formu komunikovania medzi našou rodinou, kamarátmi, kolegami z práce alebo aj s inými ľuďmi, ktorých sme v živote nevideli.

mobilný telefón

Viete si vytvoriť priateľstvá za pomoci sociálnej sieti. Sociálne siete sa rozšírili a mnohí ľudia sa stali aj influencermi. Influencer je človek, ktorý nahráva každý detail svojho života práve na sociálnu sieť. Žijú vo svete slávy. Musia mať veľa sledovateľov, ktorých zaujíma práve ich život. Sú zvedaví na to, kedy tento človek pridá nejaký nový príspevok na sociálnu sieť. Sociálne siete sú veľmi návykové. Ak sa raz zaregistrujete na sociálnej sieti, nebudete chcieť robiť nič iné. Takto je závislými aj mnoho teenagerov alebo aj dospelých. Dospelí tiež veľa času trávia na sociálnych sieťach. Viete si predstaviť život bez toho, aby ste boli registrovaný na sociálnej sieti?