Voda či hmys sa do plastových obálok tak ľahko nedostane

Každý z nás má záujem na tom, aby sa zásielky, ktoré sú určené kdekoľvek na svete, dostali adresátom do rúk v nepoškodenom stave. Plastové obálky ponúkajú takúto možnosť, ich kvalita a odolnosť sú v praxi preverované už dlho. Poštové obálky z plastu v rozličných hrúbkach umožňujú balenie rôznych predmetov. Na kartónové škatule síce nedáme dopustiť a ešte stále ich používame pri zásielkach, ktoré sa do plastových obálok nedajú vložiť, no bežné predmety menších rozmerov sa balia do plastových obálok viacerých veľkostí. Podľa druhu obsahu je nutné vyberať plastove obalky aj hrúbku plastu medzi 50, 60, 70 a 90 mikrometrami, uzatváranie je tiež podstatné, aby obsah zostal nepoškodený.

V obálkach sa dajú posielať aj šperky

Formát A4 je základný rozmer obálky, od neho sa odvíjajú ďalšie veľkosti, čo umožňuje posielať najrozličnejšie predmety, napríklad tlačoviny, dokumenty, drobnosti typu bižutérie, súčiastok, ale aj knihy alebo menšie textilné výrobky. Na každý z nich čaká vhodná obálka s pevným alebo opakovane použiteľným uzatváraním. Lepiaci pásik na strane obálky alebo ZIP či posuvný jazdec, každý z týchto spôsobov má svoje výhody aj negatíva. Obálky, ktoré sa uzatvárajú lepiacim pásikom, sú použiteľné iba raz, zato sú spoľahlivé, zapínanie na ZIP a posuvným jazdcom je možné používať mnohokrát, tiež sú spoľahlivé, ale pri nesprávnej manipulácii sa môže stať, že povolia a obsah bude ohrozený. Pri lepiacom pásiku je istota, že predmety z obálky nevypadnú, ale ani sa k nim nedostane vlhkosť, prach, špina alebo hmyz.

Opakovane použiteľné uzatváranie

Pred slnečnými lúčmi a nechcenými pohľadmi obálky chráni čierna vnútorná strana, je tak zaistená dôvernosť. Pre lepšiu manipuláciu s obálkami sa výrobcovia rozhodli vyrobiť ich s ušami, ale aj bez nich, v bielej farbe, ale aj v pekných pastelových odtieňoch vonkajšej strany obálky. Posielanie zásielok tak môže byť zaujímavé a hravé, zároveň môžete odlíšiť tú svoju od množstva ostatných. Plast je aj recyklovateľný, čo je prínosom v boji proti množstvám nezničiteľného plastového odpadu.