Hry a herné konzoly

Hry na rôznych konzolách sa stali hitom pre dnešnú mládež. Trávia na nich až množstvo svojho času, ktorý by mohli využiť inak vo svoj prospech. Ak si vaše dieťa zapne hru na hernej konzole, dokáže pri nej obsedieť aj niekoľko hodín. Nebolo by lepšie, aby deti trávili viac svojho času práve na čerstvom vzduchu alebo so svojimi rovesníkmi alebo kamarátmi? Určite by to bolo pre ne omnoho prospešnejšie, ako celodenné vysedávanie za hernou konzolou. Najznámejšími hernými konzolami sú playstation, xbox, či nintendo. Pamätáte si ešte na nintendo? Dnes už zapadá určite prachom a niektorí si naň ani nespomenú. Mnohé deti netušia ani, čo to nintendo znamená.

herná konzola

Bola to jedna z prvých herných konzol, ktoré bolo možné kúpiť. Do tejto hernej konzoli sa vkladali veľké kazety, ktoré obsahovali hry. Je vám to už známejšie? Medzi obľúbené hry na nintende boli ninja korytnačky. Poznal ich v tej dobe asi každý. Aj my sme nintendo mali. Boli sme z neho veľmi nadšení s bratom a vždy sme sa na ňom hrávali. Dnešné deti a dospievajúca mládež však už pozná úplne iné, modernejšie herné konzoly. Čoraz obľúbenejšou je práve xbox. Xbox dokáže vytvoriť hru, kde viete skákať a premietnete sa do obrazu. Herná konzola musí byť pripojená k televízoru.

dospievajúca mládež

Pred xboxom musí byť dostatočný priestor na rôzne pohybové hry, napríklad aj na tenis alebo podobné hry. K hernej konzole viete pripojiť ovládač, ktorým viete hrať aj iné hry. Napríklad pretekať sa alebo bojovať. Keď zakaždým príde môj syn domov zo školy, stále hovorí o rôznych hrách, ktoré mu jeho spolužiaci hovorili. Deti si navzájom hovoria, čo kto má, na čom sa ktorý chlapec hrá a podobne. Chcú mať všetko to, čo má ten druhý. Mnohí rodičia však tieto herné konzoly odcudzujú. Zdá sa im to príliš drahé alebo jednoducho zbytočné. Vedia svoje deti zaujať aj iným spôsobom, ktorý je určite lepší ako celodenné sedenie za hernou konzolou.